Loading...
 • PROJE MÜHENDİSLİĞİ
  PROJE MÜHENDİSLİĞİ
  Anahtar Teslim Projeler
 • KİMYA İLAÇ ENDÜSTRİSİ
  KİMYA İLAÇ ENDÜSTRİSİ
 • SIVI TRANSFER EKİPMANLARI
  SIVI TRANSFER EKİPMANLARI
 • GIDA ve İÇEÇEK SİSTEMLERİ
  GIDA ve İÇEÇEK SİSTEMLERİ
  Gıda, İçecek ve Süt Ürünlerinde Teknolojik Çözümler
 • PASTÖRİZASYON SİSTEMLERİ
  PASTÖRİZASYON SİSTEMLERİ
 • ISI TRANSFER EKİPMANLARI
  ISI TRANSFER EKİPMANLARI
  Tüm Sektörler İçin Plakalı, Borulu ve Grafit Eşanjörler

Platek Hakkında

Firmamız 2007 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Ana iştirak konusu ısı transfer ekipmanlarının üretimi ve satışı olup, 2010 yılından bu yana ısı transferi konusunda Dünyaca ünlü API Heat Transfer firmasının Türkiye Genel Distribütörlüğünü yapmaktadır. Platek Makine Sanayi ve Ticaret Ltd Şti, özellikle plakalı, borulu ve graphite ısıtma ve soğutma teknolojileri konusunda neredeyse tüm endüstri ve sektörlerde satış, yedek parça temin ve servis hizmeti vermekle birlikte diğer marka ürünler için de yedek parça ve servis hizmeti vermektedir.

Platek aynı zamanda sıvı transfer ekipmanları kapsamında santrifüj pompalarrotary pompalar ve twin screw pompalar konusunda hizmet vermektedir. Özellikle kimya, gıda ve ilaç endüstrilerindebaşarılı ile kullanılan pompalarımız yüksek performansları ile göz doldurmaktadır.

Platek, tüm bunlarla birlikte özellikle içecek ve süt endüstrisi için plakalı ve borulu pastörizasyon sistemlerideaeratörlerCIP yıkama sistemlerisüt ölçüm ve hava ayırma sistemleri gibi gıda proses teknolojileri üretmekle birlikte komple anahtar teslim proje ve montaj uygulamaları konusunda da hizmet vermektedir.

Yüksek teknoloji ve kalite standartlarını ilke edinerek üretim ve satış faaliyetlerini sürdüren Platek, çevreye karşı olan sorumluluğunu da unutmadan en ucuzu değil, en iyi performans, uzun ömür ve en uygun fiyat ile tercih sebebi olmak istemektedir. 

Son Eklenen Bloglar Tüm Haberler

PLATEK Termizasyon Sistemleri ile Çiğ Sütünüz Soğuk ve Güvende
PLATEK Termizasyon Sistemleri ile Çiğ Sütünüz Soğuk ve Güvende
PLATEK Termizasyon Sistemleri ile Çiğ Sütünüz Soğuk ve Güvende
Devamını Oku
PLATEK CIP Sistemleri Ürün Kalitenizi Nasıl Belirler
PLATEK CIP Sistemleri Ürün Kalitenizi Nasıl Belirler
Gıda endüstrisinde üretim ekipmanları belirli aralıklarla- en kötü ihtimalle günlük olarak- hangi ekipmanların ne sıklıkla, hangi parametreler dahilinde ve ne kadar süre boyunca temizleneceği gibi prosedürlerin tanımlandığı bir CIP programı çerçevesinde, CIP (Cleaning In Place – Yerinde Temizleme) sistemleri aracılığıyla temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir.
Devamını Oku
PLATEK 2018 ANUGA Fuarında.
PLATEK 2018 ANUGA Fuarında.
Platek olarak Angua fuarında; 10.2 hol, G040 stantında sizleri bekliyor olacağız.
Devamını Oku

ÖNEMLİ REFERANSLARIMIZ

1
33
8
2
32
3
49
40
7
34
4
41
5
6
9
10
11
12
42
13
43
14
15
44
39
16
17
37
18
19
31
46
20
36
21
45
22
35
23
24
48
26
27
38
28
47
29
30