Loading...

İlaç Endüstrisi

Anasayfa  /  Uygulamalar  /  İlaç Endüstrisi

Platek, ilaç (Farmasötik) ve kozmetik endüstrisi için plakalı ve borulu eşanjörler, yüksek basınçlı homojenizatörler, santrifüj, lobe ve ikiz dişli pompaların yanısıra paslanmaz vana-fittings grupları ile uzun yıllardır hizmet vermektedir.

İlaç (Farmasötik) ve kozmetik endüstrisinde, proses gereksinimleri ve ürünlerin imalat prosedürleri ara ürünün ve son ürünlerin saflığına çok fazla bağımlı olabilir. Bu nedenle, bir üretim tesisinin tüm bileşenlerinin aşırı yüksek operasyonel güvenliği ile ilgili özel şartlar göz önüne alınmalıdır. Geçen on yıllar boyunca kazandığımız operasyonel deneyim, uygulamalarımıza yönelik geliştirmelere yansımıştır.. Günümüzde özel yüzeyli plakalar, hassas ürünlerin en küçük bulaşma riskini önleyen, PTFE kaplı elastomer contalar gibi özel çözümlerle akış alanındaki bulaşmalardan kaçınmak için kullanılmaktadır. Framelerin yapımı ve kullanılan malzemelerin işlenmesi en yüksek kalite standartlarını karşılamaktadır.

 

Farmasötik ve kozmetik endüstrilerinde Schmidt-Platech plakalı ve borulu eşanjörleri için başlıca kullanım alanları ve görevler şunlardır:

-İnfüzyon solüsyonlarının termal olarak işlenmesi
-Süspansiyonların soğutulması
-Tensidlerin soğutulması
-WFI ve yüksek saflıkta suyun soğutulması ve ısıtılması
-Donör kan ve plazmanın soğutulması
-Üretim kazanlarından solventlerin yoğunlaşması
-Toplu ve karıştırma kapları için ısı transfer yağlarıyla soğutma ve ısıtma işleri
-Eter yağlarının ısıl işlemi
-Şampuanlar, duş jöleleri, yumuşatıcılar ve sıvı deterjanlar için soğutma ve ısıtma görevleri
-Özel emniyetli ısı değiştiricilerindeki ortamın tutarlı sistem ayrımı

 

Ayrıca farmasötik ve kozmetik sektörlerinde, tüm hijyenik ve yüksek kalite standartlarının gerekli olduğu proses ve uygulamalarda güvenli olarak kullanabileceğiniz paslanmaz santrifüj, lobe ve ikiz dişli pompalarımızla ve paslanmaz proses vana-fittings grupları ile zorlu proseslerde ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız.