Loading...

PLATECH
DEODORİZATÖRLER

Deodorizasyon Nedir?

Sıvı haldeki ürünlerde doğal olarak bulunan yada kimyasal ve oksidatif reaksiyonlar nedeniyle oluşan hava ve kokuların uzaklaştırılma işlemidir. Bu ürünlerde bulunan hava ve kokular ürünün yapısında ve kalitesinde bazı problem oluşturmakla birlikte ürünün işlenmesi sırasında da bazı teknik sorunlar çıkarmaktadır.

Platech DeoPlat Deaeratörleri ile tüm bu problemleri kolayca çözerek ürün kalitesinden taviz vermezsiniz. Teknolojik ve kullanıcı dostu tasarımı ile Platech Deaeratörleri yarı otomatik ve tam otomatik olarak 500 lt/sa ila 35000 lt/sa kapasite aralığında üretilmektedir.


Nasıl Çalışır?

Ürün, iç basıncı atmosferik basıncın altında belirli bir basınca düşürülmüş olan deaeratör tankına bir pompa yardımı ile gönderilir. Tank girişinde özel bir düzenekle püskürtülen ürünün ince bir film oluşturacak şekilde iç duvara yayılması sağlanır.

Düşük basınç sayesinde ürün, normal kaynama derecesinin altındaki bir sıcaklıkta aniden kaynatıldığından ürüne karışmış olan ya da yapısında bulunan hava, ayrıştırılarak üründen uzaklaştırılır. Hava ve kokular, vakum sistemi sayesinde dışarı atılırken, buharlaşan bir miktar ürün ve aroma öğeleri bir kondenserden geçirilerek geri kazanılır ve tekrar ürüne karıştırılır.


Teknik Özellikler

DeoPlat Deodorizatörler, sektörel olarak ürün ve ürün özeliklerine göre özel olarak tasarlanarak üretilmektedir. Genellikle süt ve süt ürünleri, meyve suyu, içecek endüstrisi, bal, ketçap, sos ve benzeri uygulamalarda kullanılmakta olup, Otomatik ve yarı otomatik vakum sistemli olarak üretilmektedir. DeoPlat Deodorizatörlerde kullanılan tüm ekipmanlar Avrupa standartlarında olup, yüksek hijyen normlarına sahiptir. Sistemde bulunan vakum ürün pompası komple AISI 304 kalite ve ürünle temas eden yüzeyler AISI 316 kalite paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir.