Loading...

PLATECH
CIP SİSTEMLERİ

Gıda ve benzeri hijyen şartları gerektiren işletmelerde; bakteriyolojik açıdan yetersiz ve zaman alıcı olan elle temizlemenin yerine otomatik sistemlerle yapılan temizleme yöntemleri tercih edilmelidir. Elle temizlemede olduğu gibi, makine ve ekipmanları parçalara ayırmaya gereksinim duymadan çalkalama suyu ve deterjan çözeltisinin üretim hattında sirkülasyonu ile yapılan “yerinde temizleme yöntemi”, kısaca CIP olarak bilinir.


CIPLAT OTOMATİK TEMİZLEME SİSTEMİ İLE EMİN OLUN GÜVENDE KALIN

Yerinde temizleme yöntemi yani CIP; doğru uygulandığı takdirde yüksek derecede etkili ve yeterli olup, özellikle uzun boru hatlarının ve geniş hacimli tankların temizlenmesinde son derece başarılı bir şekilde uygulananen yaygın yöntemdir. Gıda işletmelerinde spesifik hijyen sorunlarının çözümünde CIP temizleme yöntemi büyük bir öneme sahiptir. Firmamızın üretimini gerçekleştirdiği CIPLAT Otomatik Temizleme Sistemi üretim hatlarının, makine ve ekipmanların otomatik olarak temizlenmesini, sanitasyonunu ve personelin tehlikeli kimyasal maddelerle direkt temasını azaltan teknolojik yıkama sistemidir. CIPLAT Otomatik Temizleme Sistemi tam otomatik ve yarı otomatik olmak üzere iki versiyonuyla müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.


AVANTAJLI OLMAK GÜÇLÜ OLMAK DEMEKTİR.

PLATECH CIPLAT yıkama sisteminin en önemli avantajlarını şu şekilde özetlenebilir.

1. Sudan, deterjandan ve enerjiden en verimli şekilde yararlanarak giderlerden tasarruf sağlar.

2. İşletme daha verimli çalışır. Zaman kaybı minimum düzeyde olur.

3. İşçilikten büyük tasarruf sağlanır. Çünkü alet ve cihazların sökülüp takılmasına gerek yoktur.

4. Çalışanlar için büyük bir rahatlık ve emniyet sağlar. Tank içerisine girmeye, deterjanla ve dezenfektan maddelerle temas etmeye gerek kalmaz.

5. Daha hijyenik çalışma olanağı yaratır. Temizleme programı tam olarak ve etkili bir şekilde sürdürülebilir. Yeniden kontamine olma riski yoktur.


YÜKSEK KALİTE, DOĞRU ANALİZ, TAM HİJYEN!

PLATECH CIPLAT CIP Sistemleri, yüksek kalite ve standartlarda ekipmanlar ile donatılmıştır. Bu sayede prosesinizle ilgili en doğru ve güncel analizleri en düşük hata payı ile alarak ürün ve proses güvenliğinizi en üst düzeyde korursunuz. Bu güvenilir sistem PLATECH teknolojisinin gelişmiş otomasyon ve yazılım altyapısı ile dilerseniz işletmenizde bulunan diğer sistem ve ekipmanlar ile entegre (opsiyonel özelikler gerektirir) olarak tüm prosessin güvenlik ve hijyen duyarlılığını arttırabilir.