Loading...

Kimya-Petrokimya Endüstrisi

Anasayfa  /  Uygulamalar  /  Kimya-Petrokimya Endüstrisi

Platek, kimya - petrokimya endüstrisi için plakalı ve borulu eşanjörler, yüksek basınçlı homojenizatörler, santrifüj, lobe ve ikiz dişli pompaların yanısıra paslanmaz vana-fittings grupları ile uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Schmidt-Platech plakalı ve borulu ısı eşanjörleri, ana, ara ve nihai ürünlerin soğutulması ve ısıtılması, ısı geri kazanımı veya konteynırların, reaktörlerin ve otoklavların temperlenmesi gibi kimya sektöründeki zor ve hassas proseslerde onlarca yıldır başarıyla kullanılmaktadır.
Yüksek düzeyde verimlilik, düşük işletme maliyetleri, kapasite değişikliğindeki esneklik, yüksek seviyede operasyonel güvenlik ve CIP veya mekanik temizleme için sunulan imkanlar ve tehlikeli ve korozif sıvılar için özel materyallerin kullanılması, Schmidt-Platech plakalı ısı eşanjörlerini kimya üretim süreçlerinde önemli bir bileşen yapmıştır.
Dünya çapında önde gelen firmalarla yapılan yoğun işbirliği, API Schmidt ve Platech eşanjörlerinin kimya endüstrisinde tanınmış bir çözüm ortağı olmasını sağlamıştır.

Kimya endüstrilerinde Schmidt-Platech plakalı ve borulu ısı eşanjörleri için başlıca kullanım alanları ve görevler şunlardır:

-Asitlerin ve kostik çözeltilerin soğutulması ve ısıtılması
-Yüksek viskoziteli ürünlerin soğutulması (örneğin lateks)
-Çözücülerin temperlenmesi ve yoğunlaştırılması (örneğin tolüen)
-Su devrelerinin soğutulması
-Egzoz buharlarının, buharın ve çoklu malzeme karışımlarının yoğunlaşması
-Yüksek sıcaklık benzerliği seviyelerine sahip ikinci devreler (Δt <2 ° C)
-Kirlenmeyi önlemek için güvenlik devreleri

Ayrıca kimya ve ilaç sektörlerinde, agresif, korozif sıvılar ve gazlar için hijyenin gerekli olduğu uygulamalarda güvenli olarak kullanabileceğiniz paslanmaz santrifüj, lobe ve ikiz dişli pompalarımızla ve paslanmaz proses vana-fittings grupları ile zorlu proseslerde ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız.