Loading...

Lobe Pompalar

Anasayfa  /  Ürünler  /  Platech Pompalar  /  Lobe Pompalar

Lobe Pompalar özellikle gıda, içecek, ilaç ve kozmetik endüstrileri için tasarlanmıştır. 

Platech Lobe pompalar hijyen istenen tüm proses endüstrilerinde kullanılır. Akışkan ile temas eden tüm parçalar AISI 316 paslanmaz çelik olacak şekilde uluslararası standartlara göre tasarlanıp üretilmiştir. Pompanın deplasman dönme hızı ile direkt orantılıdır. Hijyenik ve korozif olmayan uygulamalar için geniş kullanım yelpazesi ile pompalama görevini rahatlıkla yerine getirir. 
Gıda, içecek, ilaç, kozmetik ve diğer hijyenikliği gerektiren sektörler için özel olarak geliştirilmiş olan Platech lobe pompaları az bakım gerektiren, yüksek performanslı, kompakt bir pompadır. Özel geometrik şekilden üretilmiş olan gelişmiş rotoru,pompa haznesindeki ürünün hızlanmasını ez aza indirir. Böylece tam performans ve düşürülen NPSH değeri, birlikteliği düzgün, sessiz, sürtünmez bir akış sağlar. 
Platech lobe pompalarının düşük sürtünme özelliği, partikül içeren akışkanlar, sert çamurlar,macunlar, köpükler, ve gaz/sıvı karışımları dahil yarı-plastiğe kadar tüm viskoz akışkanların zarar görmeden etkin transferini sağlar. Modüler bir tasarım oluşturularak, belirli görevler için özel pompa yapıları sunulabilir bu da optimum fiyat-performans dengesini sağlar. Pompa basma yüksekliği, rotor konfigürasyonları ve salmastraların farklı kombinasyonları ile üründe bozulma olmadan çok çeşitli ve farklı akışkanlar transfer edilebilir. 

Her Platech pompa özel bir çözümdür. Stoklu yedek parça, 7/24 servis imkanıyla müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlar .


MİL SIZDIRMAZLIĞI

Dünyaca ünlü sızdırmazlık elemanları üreticisi ile istişare edilerek, Platech Lobe Pompa için mekanik salmastra geliştirilmiştir. En iyi temizliği sağlamak için bu salmastralar pompaya standart olarak konulmuştur. Salmastra üzerindeki geniş aralıklara püskürtülen (flushing) temizleme akışkanı ile tüm salmastra alanının temizlenmesi, ürün birikiminin ve bakteri oluşumunun engellenmesi sağlanır. CIP yöntemiyle temizlemeye uygundur. Standart salmastralar paslanmaz çelik ve karbon malzemelerden oluşur. Eğer gerekirse bu salmastralar aynı zamanda tungsten karbür veya silikon karbürden de yapılabilir. Alternatif mekanik salmastra tipleri: Tek veya çift mekanik salmastralar (Su püskürtmeli ya da standart), 0-ring salmastralar, dudaklı tip salmastralar veya salmastra halkaları mevcuttur.


MONTAJ

Mil parçalarını çıkarmaya gerek kalmadan pompa üst veya alt mille çalıştırılabilir. Bazı modeller baş aşağı çevrilebilir ve montaj ayakları buna göre daha önceden karşı tarafta delinmiş deliklere yeniden monte edilebilir. Platech Lobe Pompa standart ön kapağının yanı sıra, hijyenik basınç emniyet valfi ve ısıtma kovanı ile donatılabilir.