Loading...

Santrifüj Pompalar

Anasayfa  /  Ürünler  /  Platech Pompalar  /  Santrifüj Pompalar

Gıda Endüstrisindeki proses ve CIP uygulamalarında saf sıvı transferini sağlar. Aynı zamanda küçük boyutlu katı partikül içeren sıvıların aktarımında da mükemmeldir. Süt Ürünleri (Süt, peynir altı suyu, yumurta), bira, alkolsüz içecekler, alkol, şarap, maya, kan, yağ ve salamura gibi ürünler bu tip pompalara örnek akışkanlar olarak verilebilir. 

En Uygun Malzeme 
• Akışkanlara temas eden tüm parçalar AISI 316L / DIN 1.4404 malzemeye eşdeğer malzemeler. Fanlar ise 1.4435 paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştiir. 
• Akışkanla temas etmeyen flanş adaptörü, motor gövdesi ve motor kapağı gibi parçalar da paslanmaz çelik malzemeden üretilmiştir. 

Fonksiyonel Tasarım 
• Modüler tasarımlı standart kompenantlar: standart motorlar ve standart contalar. 
• Sağlam konstrüksiyon: 30 mm' ye varan et kalınlığı. 
• Düşük ses: Sarsıntı azaltıcı ayaklar üzerine monte edilmiş paslanmaz çelik motor kapağı. Steril Salmastralar 
• Steril mekanik salmastralar kötü yağlama özelliği olan sıvıların kullanıldığı uygulamalar için idealdir. Özel conta modelleri ve malzemeleri kullanılır. 
• Tüm PHP2 pompa serilerinde 2 farklı çapta conta kullanılır. 
• Contalar DIN, ISO ve AFNOR standartlarına uygundur. 
• FDA ve USP class VI sertifikalı malzemeler


GIDA PROSES POMPALARI

Paslanmaz Çelik

Pompalar son derece verimlidir ve gürültü seviyesini azaltmak için pompa gövdesi 316 L paslanmaz çelik dökümden yapılmıştır. Partikülsüz ürünlerin (şarap, bira ve diğer gazlı içecekler) filtreleme uygulamasında mükemmel bir performans sağlar.


HAVA AKTARMALI CIP POMPALARI

Paslanmaz Çelik

Hava separatörü entegre edilmiş pompalar. Uygulama: Gıda endüstrisi için proses ve CIP pompası içinde sürekli hava barındıran akışkanlar için, örneğin CIP dönüşlü, tanker ve konteynır yüklerini boşaltma vb. mükemmeldir. EHEDG sertifikalıdır.

AVANTAJLARI 
• Fan ve pompa gövdesi arasındaki mesafe fazla olup diğer sıvı pompaların aksine daha az temas riski taşır. 
• Sıvı pompalar ile karşılaştırıldığında Packo pompalar daha yüksek verimliliğe, daha düşük NPSH ve ses seviyesine sahiptir. 
• Debi ve basma yükseklik eğrisi: Ekstra yüksek basınç ya da daha fazla emiş gücü harcamadan pompa kapalı valfe karşı çalışabilir 

Gelişltirilmiş Mekanik Salmastra Kuru çalışma riski her zaman var olan CIP geri dönüş uygulamaları için Platech size Nano Pad contayı sunuyor. Kendi kendini yağlama özelliği sırasında aynı sertlik ve dayanıklılğı korumak için conta yüzeyleri silikon karbit ile kaplanmıştır. 
Bu sebepten dolay› bu contalar pompa çalışırrken sterilizasyon işlemi yapıldığı zaman da çok uygundur. Contalarımız FDA ve USP standartlarına uygundur.


SERBEST GEÇİŞ KANALLI FAN POMPALAR

İçinde zarar görmemesi gereken katı parçacıklar içeren akışkanları pompalamak için. Her tür sebze, patates, meyveler, kabuklular ve kabuklu deniz ürünlerini pompalamak için mükemmeldir. Pompa aynı zamanda atık su, köpüren akışkanlar, uzun lifli akışkanlar ve artıklar için de kullanılır.


İLAÇ ENDÜSTRİLERİ İÇİN POMPALAR

Paslanmaz Çelik

Uygulamalar: ilaç endüstrisi için saflaştırılmış su, WFI, CIP/SIP ve çözücüler pompalayan proses ve CIP pompası. Pompa 316L paslanmaz çelikten yapılıp, Elektro-polisaj yapılarak Ra 0,4 μm veya daha iyi bir yüzey sağlanır. DIN EN 10204/2.1 veya 3.1' e uygun ve EHEDG sertifikalıdır.

AVANTAJLAR 
-Fan ve pompa gövdesi arasındaki büyük boflluklar küçük parçacıkların aşınmaya neden olmadan geçişine (akışın tersi yönünde) izin verir. Sonuç olarak, pompa performansı yıllar süren çalışma sonrasında bile aynı kalır. 
- Diğer pompalar ile karşılaştırıldığında daha düşük NPSH değerleri ve daha yüksek verim 
- Düz yükseklik-debi eğrisi.Pompa, ekstra yüksek basınç sağlamadan veya daha fazla güç harcamadan kapalı vanalara karşı çalışabilir. 
- Düşük ses seviyesi 
- Pompa ilaç sanayine


Kullanılan Alanlar ve Endüstriler

Süt ve Süt ürünleri Endüstrisi

Süt ve Süt ürünleri Endüstrisi

Meyva Suyu Endüstrisi

Meyva Suyu Endüstrisi

Bira ve Maya Endüstrisi

Bira ve Maya Endüstrisi

Şeker ve Nişasta Endüstrisi

Şeker ve Nişasta Endüstrisi

Gazlı İçeçekler Endüstrisi

Gazlı İçeçekler Endüstrisi

Yenilenebilir Yağ Endüstrisi

Yenilenebilir Yağ Endüstrisi

Endüstriyel Yağ Endüstrisi

Endüstriyel Yağ Endüstrisi

Kimya Endüstrisi

Kimya Endüstrisi

İlaç Endüstrisi

İlaç Endüstrisi

Kozmetik Endüstrisi

Kozmetik Endüstrisi

CIP Uygulamaları

CIP Uygulamaları

Su Endüstrisi

Su Endüstrisi